skip to Main Content
0936 038 0839 info@mscrmcustomizer.com

پس از تشکیل لیست‌های بازاریابی و ایجاد شدن بازار هدف اکنون نوبت به ایجاد یک کمپین رسیده است، در فرم کمپین اطلاعاتی به شرح ذیل وارد می‌کنیم:

 

فیلدهای موجود در فرم ثبت کمپین

  1. عنوان کمپین
  2. نوع ارز: این فیلد برای محاسبه هزینه‌های کمپین می‌باشد.
  3. نوع کمپین: (تبلیغات، بازاریابی مستقیم، رویداد، تجارت مشترک، سایر)
  4. پاسخ مورد انتظار
  5. زمانبندی: (زمان انتظار شروع، زمان انتظار پایان، زامان واقعی شروع، زمان واقعی پایان)
  6. مالی: (هزینه فعالیت، هزینه متفرقه، بودجه اختصاص داده شده، هزینه کل و غیره)
  7. لیست‌های بازاریابی
  8. فعالیت‌های داخل سازمانی
  9. فعالیت‌های کمپین

تصویر رکورد کمپین بازاریابی در سی آر ام

شرح ورود اطلاعات در کمپین

از لیست فیلدهای ذکر شده در بالا موارد شماره 1 تا 6 بیشتر اطلاعات کلی در خصوص این کمپین است و بیشتر جنبه اطلاعات داخلی دارد و برای نیاز داخلی می‌باشد ولی موارد 7 و 8 و 9 مواردی هستند که نحوه‌ی عملکرد این کمپین را مشخص می‌کنند و آیتم‌های اصلی هستند که سرنوشت این کمپین را مشخص خواهند کرد که به تفضیل در مورد هرکدام شرح خواهم داد.

پس از وارد کردن اطلاعات موردنیاز برای ایجاد کمپین یعنی آیتم‌های شماره 1 تا 6 با کلیک بر روی دکمه ثبت رکورد کمپین را ایجاد می‌نماییم. پس از آن گزینه‌های شماره 7 تا 9 قابلیت ورود اطلاعات را پیدا خواهند کرد.

 

بخش اصلی کمپین

در قسمت «لیست‌های بازاریابی» شما لیست‌های بازاریابی که نیاز دارید در این کمپین شرکت داده شوند را انتخاب می‌کنید، این لیست می‌تواند هم از شرکت‌ها، اشخاص و مشتریان بالقوه (سرنخ) باشد بدین معنی که شما قابلیت انتخاب چند لیست بازاریابی متفاوت را دارید. (مانند شکل ذیل)

تصویر رکورد لیست‌های بازاریابی در سی آر ام

فعالیت‌های داخل شرکت

قسمت بعد فعالیت‌های داخل شرکت می‌باشد که در این قسمت شما می‌توانید برای کارشناسان داخل شرکت وظایفی را ایجاد کنید و مشخص کنید که هر کارمند چه کارهایی را باید انجام دهد تا این کمپین قابل اجرا باشد. به عنوان مثال برای کمپین ارسال نامه به شرکت‌ها می‌توانید کارشناسی را مسئول تهیه پاکت نامه کنید، کارشناس دیگری را مسئول چاپ و تهیه نامه، کارشناس دیگری مسئول چاپ آدرس‌ها و ….
یا برای کمپین ارسال ایمیل کارشناسی مسئول تهیه تصویر مربوط به صفحه ایمیل، کارشناس دیگری مسئول تهیه متن ایمیل و ….

فعالیت‌های کمپین

قسمت نهایی که آخرین مرحله عملیات کمپین می‌باشد فعالیت‌های کمپین است که در این قسمت نحوه‌ی توزیع رکوردهای کمپین را مشخص خواهید نمود. (شکل ذیل)

تصویر رکورد فعالیت‌های کمپین در سی آر ام

همانطور که در تصویر بالا پیداست کانال ارتباطی هر فعالیت قابل تعریف است و سیستم به صورت خودکار و به کمک قالب از قبل تعریف شده برای هر رکورد موجود در لیست‌های بازاریابی یک رکورد نامه، تماس تلفنی، ایمیل یا فکس و غیره ایجاد می‌نماید و در صورت استفاده از قالب محل مشخص شده را با اطلاعات آن رکوردها پر خواهد کرد. به عنوان مثال در صورتیکه در قالب ایمیل تعریف شده باشد در محلی «نام شخص» درج گردد سیستم در هر ایمیل در محل مشخص شده نام شخص مورد نظر را قرار داده و ایمیل را ارسال می‌نماید.

This Post Has 4 Comments

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top